Polowanie dodatkowe 24.01.16

Zdjęcie główne #91 - Polowanie dodatkowe 24.01.16
0
24.01.2016

Tydzień po oficjalnym zakończeniu sezonu odbyło się jeszcze jedno dodatkowe polowanie zbiorowe. Miało ono trochę inny przebieg niż inne zbiorówki w tym sezonie, ponieważ myśliwi nie poruszali się jak zwykle wygodną przyczepą z ławkami, tylko pieszo. Jedynie na dalsze pędzenia wszyscy przejeżdżali samochodami. Dłuższe spacery do kolejnych miotów pozwalały trochę się rozgrzać, a także wymienić się wrażeniami z kolegami. Mimo, że było to ostatnie polowanie zbiorowe w tym sezonie, nikogo humor nie opuszczał.

Przy dużej pokrywie śniegowej naganka miała ciężką pracę do wykonania. Bardzo trudno było sprawić, żeby zwierz opuścił swoje wygodne schronienie przed zimnem. W pierwszych czterech pędzeniach było kilka strzałów, lecz żaden nie dosięgnął celu. Dopiero po piątym, ostatnim miocie kończącego się sezonu prowadzący polowanie mógł wręczyć złom.

Ostatecznie na pokocie spoczęły cielę oraz dzik. Królem polowania został kol. Andrzej Garbaczewski, który pozyskał zarówno jelenia i dzika. Na zakończenie łowów wszyscy udali się na gorący bigos.

Następne polowanie zbiorowe odbędzie się w listopadzie i już większość myśliwych nie może się doczekać tej szczególnej atmosfery panującej na wspólnych łowach.

Artykuły powiązane