Polowanie Hubertowskie 04.11.2018

Zdjęcie główne #155 - Polowanie Hubertowskie 04.11.2018
0
04.11.2018

Jak co roku w czasie zbliżonym do trzeciego listopada odbywają się w kołach polowania hubertowskie, ku czci Świętego Huberta - patrona myśliwych. W naszym kole były to łowy rozpoczynające sezon zbiorówek.

Na zbiórce stawiło się dziewiętnastu Kolegów. Łowczy, który prowadził polowanie przedstawił wszystkie informacje dotyczące szczególnie bezpieczeństwa, zwierzyny możliwej do upolowania oraz przebiegu całego wydarzenia. Po losowaniu kartek myśliwi i naganka ruszyli w kierunku terenu przeznaczonego na pierwszy miot.

Ciszę panującą na stanowiskach przerwały kolejne wystrzały z broni i poziom adrenaliny momentalnie podskoczył. Emocji w pierwszym pędzeniu dostarczyły jelenie, które w szybkim tempie przebiegały przed myśliwymi. Udało się pozyskać dwie sztuki – byka i łanię. Przez resztę polowania nie zabrakło momentów do podniesienia broni i oddania strzału, lecz nikt nie zdobył już żadnego trofeum.

Królem polowania został kol. Jacek Borowiak, który pozyskał byka jelenia, a wicekrólem kol. Józef Hryniewicz za upolowaną łanię. Po pokocie kończącym pierwsze polowanie zbiorowe w tym sezonie wszyscy udali się na myśliwską biesiadę.