Polowanie Zbiorowe 03.12.2017

Zdjęcie główne #148 - Polowanie Zbiorowe 03.12.2017
0
03.12.2017

Nie każde polowanie musi oznaczać wielkie łowy przy dużej liczbie myśliwych i naganiaczy. Czasami w kilka osób można przeprowadzić zbiorówkę o niepowtarzalnym klimacie. Nikomu się wtedy nie spieszy i jest więcej okazji do porozmawiania z kolegami. Jeszcze gdy dopisuje pogoda, a od czasu do czasu pojawi się jakaś zwierzyna, to nie trzeba niczego więcej.

Takie „kameralne” polowanie odbyło się w pierwszą niedzielę grudnia. Mioty obstawiane były w dziewięć osób, natomiast ciężką pracę wykonywało trzech naganiaczy z psami. Już pierwszy miot okazał się szczęśliwy dla trzech kolegów, którzy strzelili po dziku. W kolejnych pędzeniach również emocji nie brakowało. Poziom adrenaliny podnosiły między innymi jelenie, dziki a czasami też lisek. W przerwie śniadaniowej na ognisku piekły się kiełbaski, a wychłodzone organizmy rozgrzewał gorący barszczyk z termosa. Po przeprowadzeniu jeszcze kilku pędzeń wszyscy w znakomitych humorach zjechali na zakończenie polowania.

Prowadzący polowanie podsumował łowy i podziękował za zachowanie bezpieczeństwa, które w tej pasji jest najważniejsze. Na pokocie było pięć dzików i jeden lis. Królem polowania został kol. Krzysztof Jakiel, a wicekrólem kol. Mateusz Dominik. Po wręczeniu medali polowanie zostało zakończone.