Polowanie Zbiorowe 10.12.2017

Zdjęcie główne #150 - Polowanie Zbiorowe 10.12.2017
0
10.12.2017

Po raz kolejny w tym sezonie myśliwi naszego Koła, zaproszeni goście oraz naganiacze spotkali się na polowaniu zbiorowym. Wspólne łowy to ciekawe połączenie realizowania gospodarki łowieckiej ze spotkaniem towarzyskim osób dzielących tę samą pasję.

Na odprawie stawiło się jedenastu myśliwych. Prowadzący przedstawił plan przebiegu polowania, rozlosował kartki stanowiskowe i wszyscy ruszyli w stronę miotu, gdzie były widziane ostatnio dziki. Po pierwszym pędzeniu sprawdziła się teza, że w myślistwie nie ma nic pewnego. Dzików nie było. W kolejnych miotach było już trochę lepiej, gdyż słychać było głoszenie psów oraz strzały. Po kilku miotach była chwila przerwy, by skosztować gorącej zupy oraz specjałów z dzika przygotowanych przez kol. Władka. Dodatkowo ognisko rozgrzewało zmarznięte ręce. Następnie przyszła pora na kolejne pędzenia, które mimo starań prowadzącego, naganki i pracujących psów nie przyniosły kolejnego zwierza. Wszyscy uczestnicy łowów zjechali na miejsce pokotu.

Kolejny, specjalnie przygotowany na ten sezon, medal króla polowania trafił do kol. Mariana Garbaczewskiego, który pozyskał ładnego wycinka.