Zakończenie sezonu 16.01.2016

Zdjęcie główne #89 - Zakończenie sezonu 16.01.2016 r.
0
16.01.2016

Tak to już jest, że jak się sezon zaczyna, to musi się też kiedyś zakończyć, więc okres polowań zbiorowych również dobiega końca. Myśliwi, którzy uwielbiają zbiorówki chociażby za wesołą atmosferę jaka na nich panuje, będą musieli z utęsknieniem wyczekiwać jesieni.

Trzecia sobota stycznia przywitała wszystkich zebranych na odprawie kilkunastostopniowym mrozem i sporą warstwą śniegu. Wszyscy ciepło poubierani ruszyli w stronę miotów wybranych do pędzenia. Łowy odbywały się w bardzo dobrych humorach, bo zwierzyna dopisywała oraz dzień stawał się coraz cieplejszy. W krótkich przerwach między pędzeniami złom ozdabiał czapkę kolejnym myśliwym. Trudne zadanie miała naganka, gdyż przejście przez las w niemałym śniegu nie należy do zadań najłatwiejszych. Zalegająca na drzewach okiść tłumiła dźwięki i niejednemu z naganiaczy wpadła za kołnierz. Pocieszeniem dla wszystkich zmęczonych i zmarzniętych pasjonatów łowiectwa była myśl o gulaszu z dziczyzny po zakończeniu polowania.

Po sześciu miotach nastąpił pokot, na którym zostało ułożone dziewięć dzików oraz trzy lisy. Bezapelacyjnie Królem polowania został kol. Marek Cebula obdarzony przez Św. Huberta trzema dzikami (w tym dublet) i lisem. Po oficjalnym zakończeniu polowania na wszystkich czekały gorące kiełbaski oraz wyśmienity gulasz.

Artykuły powiązane